In 2022 werd de Slag bij Westrozebeke (1382) herdacht. Via een nauwe samenwerking tussen het lokaal bestuur en de erfgoedcel kreeg het middeleeuws belevingsweekend zo’n 500 bezoekers over de vloer. Ze konden genieten van onder andere een middeleeuws re-enactmentshow, een riddertoernooi, een middeleeuwse paardenmolen, een valkenshow, een erfgoedwandeling en een grote verscheidenheid aan volksspelen.
Na dit openingsweekend liepen de herdenkingsactiviteiten verder met een focus op de Mariadevotie in Westrozebeke, ontstaan met de slag, in de vorm van een tentoonstelling en een lezing over de processiecultuur in Vlaanderen. Hendrik Callewier, doctor in de moderne geschiedenis (KU Leuven), sloot dit herdenkingstraject af met een boekvoorstelling over de Middeleeuwen met extra aandacht voor de Slag bij Westrozebeke. In het kader van dit project werd ook het educatief pakket ‘Bestemming 1382’ uitgewerkt.
Voorbije nieuwsberichten
De Slag bij Westrozebeke: een vergeten geschiedenisles herleeft!
23/08/2022, om 13:43
Met de toenmalige Slag bij Westrozebeke aan de voet van de Goudberg verloren de Vlamingen, onder leiding van de opstandige Gentenaar Filips van Artevelde, immers hun gulden sporen tegen het Frans ridderleger.
Het dorp Westrozebeke bleef wonderwel gespaard. Een rode draad zou de oorzaak zijn… meteen de start van een nog steeds levendige Mariadevotie.
De slag wordt in het dorpscentrum herinnerd met een kunstwerk van met sporen beslagen ridders. Op de Goudberg trekken enkel nog de landbouwers sporen.
Dit najaar, 640 jaar later, herdenkt Staden i.s.m. erfgoedcel TERF de Slag van Westrozebeke met verschillende activiteiten voor jong en oud in en rond de dorpskern van Westrozebeke van 23 september t.e.m. 27 november.
Maak een middeleeuwse tijdreis met een erfgoedwandeling, een middeleeuws tentenkamp met allerlei demonstraties, een expo rond de Mariadevotie, lezingen, een riddertornooi als leuk buitenspel voor alle leeftijden, …
Bekijk onderaan ons fotoverslag!
Meer leren over de erfgoedlijn 'Strijd en verzet'?






















