Vertelopa's en oma's

Erfgoedcel TERF ontwikkelde doorheen de jaren verschillende reminiscentiekoffers en educatieve pakketten. Naar aanleiding van het tienjarig bestaan van TERF in 2018 maakten we uit dit aanbod een selectie over het thema ‘Moeders zijn van alle tijden’.

Daarenboven trommelden we enkele vertelmoekes op die in de meimaand het verhaal in de klassen brachten. Een 8-tal enthousiaste moekes gingen langs in de klassen van het 2de en 3e kleuter. Een leerrijke ervaring voor jong en iets minder-jong.

Het grote succes en de vele lovende reacties vroegen om een herhaling. In 2019 stuurden we opnieuw verteloma’s, maar deze keer ook vertelopa’s, op pad met een koffer in het kader van de grootouderweek..

Waarmee speelden zij? Met wat was hun boekentas gevuld? Hoe zaten zij in klas? Vele vragen waar samen met de kleuters een antwoord op gezocht werd. Er werd gespeeld, gedanst, geluisterd en genoten.

 

In 2018 waren we te gast in:

  • De Regenboog, Ingelmunster
  • De Berenboot, Ingelmunster
  • Centrumschool, Ingelmunster
  • De Valke, Lichtervelde
  • Vikingschool, Roeselare
  • VBS, Hooglede/Gits
  • ’t Brugske, Moorslede
  • MPI Sterrebos, Roeselare

In 2019 waren we te gast in:

  • ’t Brugske, Moorslede
  • ’t Klavertje Vier, Moorslede
  • De Bunderboog, Moorslede
  • Arkorum, Roeselare
  • De Valke, Lichtervelde
  • De Vlieger, Rumbeke
  • De Wegwijzer, Ingelmunster
  • Het Wonderbos, Ingelmunster

Foto's