Met Broeinest opent Theater Malpertuis een nieuwe ruimte voor ontmoeting, frictie en verbeelding. Een jaar vóór de creaties van een volgend seizoen brengen we makers, publiek, experts en ervaringsdeskundigen samen rond de thema's die later op scène zullen landen. Het worden open brainstormavonden waarin verschillende reflecties en nieuwe invalshoeken de blik van makers verruimen en de voorstellingen mee voeden.
Broeinest vertrekt vanuit een eenvoudige maar radicale overtuiging: hoe meer stemmen gehoord worden, hoe confronterender de theatrale spiegel kan worden.
BROEINEST FONTEINEN: DE BLAUWE PERIODE
Theatermakers Carine van Bruggen en Mitch Van Landeghem onderzoeken het spanningsveld tussen (auto)biografie en de kleur blauw.
Het vertellen van iemands verhaal is een vorm van macht. Een biograaf bepaalt wat zichtbaar wordt: welke relaties tellen, welke conflicten blijven hangen, wat waarheid heet en wat niet. Maar hoe belangrijk is die waarheid eigenlijk in een levensverhaal?
Als toneelspelers weten Carine en Mitch dat ze nooit volledig iemand anders kunnen zijn. Ze kunnen zich geen leven of positie zomaar toe-eigenen. Wel gebruiken ze verhalen om ze te laten resoneren met andere ervaringen. Hoeveel lijkt iemand op een ander? Mag je iemands liefde, verdriet of geschiedenis claimen? Of moet alles gefictionaliseerd worden? En mag fictie werkelijk alles? Het toe-eigenen van andermans verhalen blijft complex.
En dan is er de kleur blauw. In kunst duikt blauw steeds opnieuw op: van essayistische literatuur tot abstracte schilderkunst, van mathematische muziek tot emotionele poëzie. Alsof blauw op een bepaald moment de enige mogelijke vorm wordt voor dat wat verteld moet worden. Waar komt dat vandaan? En wat doet die blauwe metafoor met de toeschouwer?
Stof genoeg voor een avondje brainstormen samen. Iedereen welkom!
Locatie
Prijs
- gratis
Reserveer
Leeftijd
vanaf 18 jaarContact
- info@malpertuis.be
- Tel.
- 051406290
- Website
- www.malpertuis.be

