TA MAL OU

Koop tickets
  • vr 18 september 2026 van 20:00 tot 21:30
  • za 19 september 2026 van 20:00 tot 21:30
  • zo 20 september 2026 van 17:00 tot 18:30

“Ik heb getraind in wachten in wachtkamers, van dokter naar dokter hoppen, verlangend naar een antwoord. Getraind in binnen blijven, niet naar buiten durven gaan, in pillen slikken, in dansen in het ziekenhuis.” (Louise Bergez)

TA MAL OU is een nagelnieuwe voorstelling van Theater Malpertuis, gespeeld door Louise Bergez. De voorstelling plaatst een chronisch zieke patiënt in het midden van de scène. Een deserteur in een wereld die er op het eerste gezicht gezond en ‘ongebroken’ uitziet.

Ziekte verstoort. Allereerst je lijf: het lichaam weigert. Daarna je hoofd.

Pijn onttrekt zich aan de logica van zinnen en grammatica. De taal ontbreekt. Een zieke die aan de dokter hoofdpijn wil uitleggen, merkt al snel dat de woorden uit het woordenboek te vlak en te afstandelijk zijn.

Wat rest is het zoeken naar nieuwe vormen, nieuwe uitdrukkingen die het onzegbare grijpbaar maken. Door pijn en rauwe klank tegen elkaar aan te drukken, te wringen en samen te kneden, ontstaat er iets nieuws: een woord dat nog nooit eerder bestond maar dat zich aandient als de enige mogelijkheid.

In samenwerking met muzikant Jasper Segers wordt de voorstelling a comic strip trip with a beating heart.

Theatermakers Laurens Aneca – die eerder hoge ogen gooide met zijn regies van ‘F a g g o t s’, ’Zero Feet Away’ en ‘Under the influence’ - en Louise Bergez (Camping Sunset, Werktoneel) slaan voor het eerst de handen in elkaar en maken samen de voorstelling 'TA MAL OU' voor Theater Malpertuis.

Locatie

Theater Malpertuis
Stationstraat 25 , 8700 Tielt

Prijs

  • Basistarief 20
  • 65+ en -26, lid van oKo 18
  • Groepen (vanaf 15 p.) 18
  • Kansentarief 4

Leeftijd

vanaf 18 jaar

Organisatie

Theater Malpertuis
Stationstraat 25 , 8700 Tielt
Website
malpertuis.be